Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV Niedziela Wielkanocna – Dobrego Pasterza

30 kwietnia 2023 roku

Rodzicom dzieci klas trzecich bardzo dziękujemy za podjętą pracę porządkową w kościele i jego otoczeniu w minionych tygodniach. Dziękujemy za zaangażowanie i liczny udział. Bóg zapłać!

Za tydzień Uroczystość Pierwszej Komunii Świetej na dodatkowej Mszy świętej o godz. 1300.

Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska po wieczornej Eucharystii za wyjątkiem pierwszego czwartku i soboty (adoracja przed Mszą świętą).

W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – 232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte są w porządku niedzielnym.

W tym dniu Burmistrz Ropczyc zaprasza na obchody Święta Narodowego oraz Gminnego Dnia Strażaka. Rozpoczęcie Mszą świętą w sanktuarium NMP Królowej Rodzin o godz. 1515. Dalsza część uroczystości na rynku.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1800.

W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1800. Na zakończenie nowenna ku czci św. Barbary, modlitwy o powołania i Litania Loretańska.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu sercu Maryi za grzechy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę z pierwszej niedzieli przeznaczona jest na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

Jest aktualny numer Gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA Królowej Rodzin. Oprócz artykułów dotyczących najbliższych wydarzeń zamieszczono obszerne wywiady z ks. rekolekcjonistą Jerzym Kopciem i poetą-śpiewakiem panem Marcinem Styczniem. Zachęcamy do lektury.

Na organizowaną przez ks. Pawła Smolenia pielgrzymkę do Wilna i sanktuariów północnej Polski (11 – 14 maja) pozostały jeszcze ostatnie miejsca. Chętnych zapraszamy. (Kontakt: nr 889 099 810)

Pan Tadeusz (tel. 694 931 5220) zaprasza 13 maja na pielgrzymkę do Porąbki Uszewskiej.(szczegóły na plakacie)