Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

30 października 2016 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, za złożoną znaczną ofiarę oraz za tak liczne zaangażowanie się w prace porządkowe,. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego numery parzyste od 10 do 88.

We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. W naszym kościele porządek Mszy Świętych niedzielny.  

Msze Święte na cmentarzach:   

Komunalny         1300

Parafialny            1430

Witkowice           1400

Chechły               1400 .

W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych ZmarłychDzień Zaduszny.

Msze Święte z modlitwą wypominkową o godz. 700, 900 i 1800.

Na cmentarzu parafialnym o godz. 800 i na komunalnym o godz. 1530.

W poniedziałek zakończenie Nabożeństw Różańcowych. Od godz. 1730 możliwość spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

 W tym tygodniu spowiedź w pierwszy czwartek i piątek od godz. 1700, adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek na pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy w tym tygodniu w piątek od godz. 1600.

W sobotę od 17-tej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę  na pół godziny przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka  na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Od przyszłej niedzieli tak, jak w minionych latach będzie można nabyć u ministrantów „Ewangelię na każdy dzień” (10 zł).

W listopadzie codziennie modlimy się za zmarłych w modlitwie wypominkowej. Przez oktawę Wszystkich Świętych wieczorne Msze Święte połączone będą z Nieszporami za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Pamiętajmy o możliwości zyskania odpustu i ofiarowania go za zmarłych. Przez oktawę jest to odpust zupełny, w pozostałe dni cząstkowy.

Warunkiem jest: we Wszystkich Świętych po południu i w Dzień Zaduszny wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, spowiedź i Komunia Święta, nawiedzenie kościoła i odmówienie tam modlitwy Ojcze Nasz…, Wierzę w Boga… i jakiejkolwiek
w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

Również od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych, w pozostałe dni cząstkowy.

Jest do nabycia nowy numer Pisma Ropczyckich Parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN.