Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I Niedziela Adwentu

30 listopada 2013

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent. W dni powszednie wieczorem Msze Święte roratnie. W czwartek z racji odpustu roraty o godz. 700. Do uczestnictwa w tych nabożeństwach zapraszamy dzieci. W związku z misjami procesje ze światłem rozpoczniemy od soboty. W tym dniu rozdamy również pamiątkowe albumiki i okolicznościowe naklejki dla dzieci. Kartki z imionami uczestników rorat składamy dopiero od soboty.

Dziękujemy przedstawicielom dyżurujących rodzin, troszczących się o kościół za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg Zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli nr 2 kl. III i IV.

We wtorek od 900 do 1200 i od 1500 do 1800 misyjna spowiedź. Jest to również spowiedź z okazji pierwszego piątku miesiąca. W czwartek i piątek spowiedzi nie będzie.  

W czwartek zakończenie Misji Świętych i odpust parafialny. Msze Święte o godz. 700, 900, 1600 i uroczysta suma o godz. 1800. W czasie wieczornej liturgii poświęcenie figury Matki Bożej Fatimskiej i przeniesienie relikwii Świętej Barbary. Zapraszamy wszystkich o udziału w wieczornej Eucharystii, a szczególnie poczty sztandarowe, orkiestrę, strażaków i harcerzy w strojach organizacyjnych. Odpust parafialny w tym roku jest dziękczynieniem za piętnaście lat istnienia parafii i wejście do nowego kościoła.

         W pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę na godzinę przed wieczorną Mszą Świętą modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za  grzechy. Z Komunią Świętą do chorych udamy się dopiero przed Uroczystością Bożego Narodzenia – 20 grudnia.

         W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic.

W sobotę o godz. 1000 w kościele, spotkanie z Mikołajem.

Rodziców, którzy w ten sposób chcą obdarować swoje dzieci, prosimy o składanie paczek od 930 w zakrystii.

Od dzisiaj po Mszach Świętych u młodzieży można nabyć kartki świąteczne. Ofiary składane z tej okazji przeznaczone są na działalność statutową KSM-u.

Pan organista z opłatkami odwiedzi mieszkańców:

w piątek od 1615 ul. Konarskiego nr 2

w sobotę od 900 ul. Konarskiego nr 9

Opłatki można również odebrać od pana Witolda po Mszach Świętych.