Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXII Niedziela Zwykła
31 sierpnia 2014

 

Serdecznie dziękujemy dyżurującym rodzinom za troskę o nasz kościół, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 15.

Dziękujemy za ofiary złożone w minioną niedzielę do puszek Caritas na poszkodowanych przez wichurę (1200zł). Dziękujemy za złożoną ofiarę (2500zł) od 22 rodzin mieszkających w bloku przy ul. Armii Krajowej nr 2. Bóg zapłać!

Jutro uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego Mszą Świętą o godz. 800, następnie uroczystości w szkole. Do wspólnej modlitwy zapraszamy nie tylko uczniów. Niech obecność rodziców, nauczycieli i pracowników szkolnictwa będzie wyrazem naszej troski o wychowanie i edukację najmłodszych.

Pamiętamy również o przypadającej jutro 75 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

W środę na wieczorną Mszę świętą zapraszamy szczególnie uczniów klas trzecich Gimnazjum i ich rodziców. Od tego dnia rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii spotkanie w kościele. W czasie Mszy świętej będzie okazja do spowiedzi.

W tym tygodniu spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1800. Jest to równocześnie spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego. Dlatego w czwartek zapraszamy przede wszystkim do spowiedzi uczniów Szkoły Podstawowej a w piątek Gimnazjum.

W piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie KSM-u. Młodzież zaprasza również sympatyków i wszystkich którzy chcieli by bliżej poznać działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W sobotę od godz. 800 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Wieczorem na godzinę przed Mszą Świętą modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed Sumą.

Plakaty umieszczone w gablotach informują o wielu wydarzeniach religijnych i duszpasterskich, które będą w najbliższym czasie. Od dzisiaj przez cały tydzień uroczystości odpustowe w Zawadzie.

 

Od Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej zakończył, po czterech latach, posługę duszpasterską w naszej parafii ks. Michał Polański, który został skierowany do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wielopolu Skrzyńskim. Dziękujemy Mu za gorliwą pracę w szkole, z ministrantami, za duszpasterskie i społeczne inicjatywy, za posługę konfesjonału, wygłoszone Słowo Boże, sprawowaną liturgię i pogodę ducha, jaką wnosił wszędzie, gdzie się pojawił. Bóg zapłać!

Serdecznie witamy wśród nas ks. Piotra Nowakiewicza, który po czterech latach pracy w Jaśle w parafii Dobrego Pasterza ks. Biskup skierował do Ropczyc. Polecamy wszystkich duszpasterzy zmieniających miejsca posługi najlepszemu Bogu, zawierzając ich Maryi Matce Kapłanów. Pod Twoją obronę