Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Niedziela Trójcy Przenajświętszej

31 maja 2015 roku

         Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy troszczyli się o nasz kościół w minionym tygodniu, za prace porządkowe w kościele i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 3 klatka VI i VII.

Dzisiaj zakończenie nabożeństw majowych. Od poniedziałku po wieczornych Mszach Świętych modlimy się przed Najświętszym Sakramentem słowami litanii do Serca Pana Jezusa.

W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – BOŻE CIAŁO. Msze Święte w porządku niedzielnym. Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem z kościoła farnego po Mszy Świętej o godz. 915. Ołtarze stacyjne nasza parafia przygotowuje przy Krzyżu Powstańców Styczniowych i przy papieskim obelisku. O przygotowanie ołtarzy prosimy w tym roku – przy Krzyżu róże Zesłania Ducha Świętego i Świętego Andrzeja Boboli i przy papieskim pomniku róże Jana Pawła II i Zwiastowania.

Do udziału w procesji Eucharystycznej prosimy przygotować feretrony; zapraszamy orkiestrę, strażaków i harcerzy w strojach mundurowych, poczty sztandarowe, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców do dzwonienia, wszystkich, którzy chcą w ten sposób wyznać swoją wiarę i przywiązanie do tradycji. Po zakończeniu procesji Msza Święta w kościele Świętej Barbary około godz. 1130.

Przez oktawę uroczystości ,po wieczornej Mszy Świętej procesja Eucharystyczne.

W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź tylko w piątek od godz. 18-tej. Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy: ks. proboszcz w piątek od godz. 800, ks. Paweł i Piotr w sobotę od godz. 800.

W pierwszą sobotę od godz. 18-tej modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę 7 czerwca przypada VIII Święto Dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. W tym dniu przewidziana jest zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Składka na tacę z pierwszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. W tym dniu gościć będziemy w naszej parafii świecką misjonarkę Barbarę Rajczyk, która przybliży nam sprawy misji.

W poniedziałek 8 czerwca w Ropczycach gościć będziemy Znaki – Symbole Światowego Dnia Młodzieży. Szczegóły podane zostaną za tydzień w ogłoszeniach. Ramowy program nawiedzenia w Ropczycach podany jest na plakatach.

W dniach od 27 czerwca do 18 lipca w Ropczycach i okolicy gościć będziemy dzieci z placówek wychowawczych prowadzonych przez Siostry Michalitki. Zachęcamy rodziny do przyjęcia tych wychowanków do swoich domów w tym czasie. Zgłaszać się możemy w Kancelarii Parafialnej. Informacje o wakacyjnym dzieci pobycie w Ropczycach zawarte są również w najnowszym numerze gazetki ropczyckich parafii „Wspólnota Królowej Rodzin”.