Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA SWIĘTEGO

4  czerwca  2017 roku

 

Wczoraj ks. biskup Jan Wątroba udzielił święceń prezbiteratu siedmiu diakonom, wśród których jest nasz parafianin ks Tomasz Świętoń. Mszę Świętą prymicyjną ks. Tomasz odprawi o godz. 1130.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę  przeznaczone na cele diecezjalne.

Dziękujemy za pomoc przy porządkowaniu placu przy kościele.

Dziękujemy przedstawicielom  rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 3.

Dzisiaj – w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego przeżywamy Święto Dziękczynienia. Do puszek przed kościołem zbierane są ofiary na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

W dniach od 24 czerwca do 15 lipca do Ropczyc i okolicznych miejscowości przyjeżdżają dzieci i młodzież z domów dziecka prowadzonych przez Siostry Michalitki. Osoby, które chciały by przyjąć tych uczestników wakacyjnego wypoczynku prosimy o kontakt z kancelarią parafialną lub bezpośrednio z organizatorami: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i  Rodzinie – NIE BĄDŹ OBOJĘTNY (tel: 508344638).

Kino „JEDNOŚĆ” w Sędziszowie zaprasza na specjalny pokaz filmu „Szare Anioły”. Seans filmowy i spotkanie z braćmi Maciejem i Tadeuszem Syka odpowiedzialnymi za film w Europie i Polsce odbędzie się 11 czerwca o 1500. (bilety można nabyć w kasie kina lub rezerwować na stronie www.kinosedziszow.pl).