Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

X Niedziela Zwykła

7 czerwca 2015 roku

 

         Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół, za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na uroczystość Bożego Ciała i  niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej nr 8.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom czwartkowych uroczystości za udział w procesji, wspólną modlitwę i świadectwo wiary. Dziękujemy osobom, które przygotowały ołtarze stacyjne, niosącym feretrony i chorągwie, strażakom, harcerzom, pocztom sztandarowym, orkiestrze, grupom duszpasterskim, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, Liturgicznej Służbie Ołtarza, panom Organistom i najmłodszym uczestnikom procesji, których zapraszamy w czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała i specjalne błogosławieństwo dla dzieci. Dziękujemy Policji z troskę o bezpieczeństwo uczestników procesji.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne, za ofiary, które możemy po Mszach Świętych złożyć do puszek na  w Świątynię Opatrzności Bożej i ofiary na misje o czym mówiła, nasz dzisiejszy gość, misjonarka Barbara Rajczyk. Bóg zapłać!

Przez oktawę uroczystości, po wieczornej Mszy Świętej procesja Eucharystyczna.

Jutro w Ropczycach gościć będziemy Znaki – Symbole Światowego Dnia Młodzieży. Zapraszamy do udziału w tych historycznych wydarzeniach.

1930 – powitanie Znaków – Symboli ŚDM w naszej parafii, liturgia Słowa i adoracja przez dzieci.

2030 – różaniec

2130 – adoracja grup młodzieżowych

2230 – Msza Święta.

W środę z racji 10-go dnia miesiąca, mamy kolejną możliwość zyskania odpustu zupełnego (pod zwykłymi warunkami) za pielgrzymowanie do relikwii błogosławionej Matki Angeli Truszkowskiej – założycielki Sióstr Felicjanek.

W czwartek na zakończenie Oktawy – błogosławieństwo dzieci, ziół i kwiatów.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

W sobotę 13-go czerwca liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Mszę Świętą o godz. 1900 będzie celebrował tegoroczny neoprezbiter ks. Paweł Ślawski, który w tym roku głosił w naszej parafii kazania pasyjne. Po procesji różańcowej  ks. Paweł udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca – na sumie uroczysty chrzest; składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych informuje:

Mieszkańcy Osiedla Północ, ul. Piłsudskiego i Świętej Barbary mogą 12-go czerwca w godz. 1000 – 1600 odebrać worki na śmieci za II półrocze, na Stacji Wodociągów przy ul. Rataja.