Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II Niedziela Adwentu

7 grudnia 2013

 

         Dziękujemy dyżurującym mieszkańcom za prace porządkowe w czasie misji, przygotowanie świątyni na odpust i niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg Zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 2 kl. V i Udzieli 4 kl. V.

         Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości odpustowej. Ropczyckiej Orkiestrze, Chórowi z Wielopola, pocztom sztandarowym: ze Szkoły Podstawowej im. Seweryna Udzieli, Związkowi Zawodowemu Solidarność z Magnezytów, Górnikom i Strażakom z Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych, dziękujemy młodzieży z KSM-u, Harcerzom, i LSO. Pani Justynie dziękujemy za dekoracje kwiatowe.

         Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Dzisiaj po Mszach Świętych zbierane są ofiary do puszek na rzecz Kościoła na wschodzie.

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Żeromskiego 10 za ofiarę złożoną na cele budowlane w naszym kościele w kwocie 900 zł.

W poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Msze Święte o godz. 700, 900, 1600, i 1800. O godz. 12-tej – w godzinie łaski będzie możliwość indywidualnej modlitwy w świątyni. Zapraszamy.

W sobotę 13 grudnia na wieczornej Mszy Świętej młodzież z KSM-u chce dziękować Bogu i świętym patronom za 15-lecie istnienia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, zwłaszcza byłych członków KSM-u.

W tym dniu również zapraszamy na Wieczór Fatimski o godz. 2030. Modlić sie będziemy przed figurą Pani Fatimskiej. Na nabożeństwo prosimy zabrać świece.

Zapraszamy do udziału w roratach i procesji ze światłem.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła. Wspólnie z Urzędem Pocztowym w Ropczycach organizujemy koleją akcję pod hasłem „Wyślij tradycyjną kartkę świąteczną z życzeniami na święta”. Za tydzień przy kościele otwarte będzie okienko pocztowe.

U młodzieży z KSM-u można nabyć kartki świąteczne.

Przedstawiciele Parafialnego Oddziału CARITAS rozprowadzają świece na stół wigilijny (małe 5zł, duże 12 zł).

Za pośrednictwem Parafialnego oddziału CARITAS z Brzezin, w przyszłą niedzielę chcemy wspomóc rodzinę ciężko chorego od lat Kamila Raś. Kamil ma 10 lat i przeszedł już kilka operacji. Wymaga dalszego leczenia. Po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel do puszek Caritas.

Pan Organista w tym tygodniu z opłatkami na stół wigilijny odwiedzi mieszkańców naszej parafii od godz: 1615 w następującym porządku:

wtorek           – Żeromskiego nr: 1, 2, 3,

środa              – Żeromskiego nr: 4, 6, 8,

czwartek        – Żeromskiego nr: 5, 7, 10, 12,

piątek             – Piłsudskiego nr: 24a

(W czasie roznoszenia opłatków o godz. 1800 będzie przerwa na Mszę Świętą. Po Mszy roznoszenie opłatków będzie kontynuowane).

Sobota od godz: 900 domki jednorodzinne przy ulicach Asnyka i Pułaskiego rozpoczęcie od strony boiska sportowego.

Jeżeli kogoś nie było w czasie gdy Pan Witold roznosił opłatki a chciałby je odebrać to może to uczynić w zakrystii po Mszach Świętych.

 Ogłoszenie Stowarzyszenia Ziemi Ropczycko Sędziszowskiej:

W sobotę w Warszawie odbędzie się „Marsz w obronie demokracji i wolności mediów” Jest możliwość wyjazdu. Organizatorzy zapraszają.