Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V Niedziela Zwykła

 8 lutego 2015

 

          Dziękujemy dyżurującym mieszkańcom za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg Zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego nr 3 .

Dziękujemy serdecznie młodzieży za wczorajszą pracę i pomoc w przygotowaniu i zagospodarowaniu zakrystii dla ministrantów i księży.

 Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej, wpłaty bankowe i ofiary składane z okazji różnych posług duszpasterskich.

W minionych dniach wpłacono kolejne raty po 10 tys. zł. na granit i ogrzewanie. Do tej pory spłacono całość posadzki na kościele i część posadzki na chórze głównym na sumę 227 000 zł. Do spłaty pozostało 50 000 zł za schody, parapety, elementy wykończeniowe wejść i część chóru. Za urządzenie i materiały do ogrzewania nadmuchowego spłacono 44 000 zł. Pozostało do spłaty jeszcze około 30 000 zł.

 Ojciec Św. Franciszek w związku z jubileuszem 150-lecia istnienia Zgromadzenia Sióstr Felicjanek i 180 rocznicy urodzin bł. Marii Angeli Truszkowskiej – założycielki Zgromadzenia udziela łaski odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (spowiedź, przyjęcie komunii św. i modlitwa w int. Ojca Św.) wszystkim, którzy każdego 10 dnia miesiąca do grudnia 2015 r., pielgrzymować będą do relikwii bł. Marii Angeli Truszkowskiej.

W związku z tym we wtorek – 10 lutego w naszym kościele wystawione zostaną relikwie bł. Marii Angeli Truszkowskiej. Po Mszach św. będzie możliwość ucałowania relikwii. Zachęcamy do skorzystania z możliwości uzyskania odpustu.

 W środę 11 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w Sanktuarium Królowej Rodzin w Ropczycach o godz. 1630 Msza św. dla chorych z obrzędem sakramentu namaszczenia chorych. Na pół godziny przed Msza św. można skorzystać z sakramentu pojednania.

 W piątek 13 stycznia o godz. 2030 kolejny Wieczór Fatimski. Na wspólną wieczorną modlitwę prosimy zabrać świece.