Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

ŚRODA POPIELCOWA

10 lutego 2016

 

Dzisiejszy dzień – ŚRODA POPIELCOWA rozpoczyna WIELKI POST – czas, w którym przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Świąt Paschalnych . W tym dniu obowiązuje post ścisły (wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 14-ty rok życia, natomiast post ścisły tych, którzy ukończyli 18-ty rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego).

W okresie WIELKIEGO POSTU zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa będzie w piątek o godz. 1730 i w niedzielę o godz. 900 (w intencji zmarłych polecanych w wypominkach). Gorzkie Żale z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym nawiązującym do roku duszpasterskiego odprawiać będziemy w niedzielę o godz. 1715.

Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi ks. Damian Ożóg, duszpasterzujący we Francji, w dniach od 11 do 16 marca. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami osiedla planowane jest na piątek 18-go marca. Spowiedź przedświąteczna w Wielki Poniedziałek 21-go marca.

Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – jest to Światowy Dzień Chorych. W kościele Matki Bożek Królowej Rodzin o godz. 1630 Msza Święta i sakrament namaszczenia chorych. godz. Od 1600 możliwość spowiedzi.

O najbliższego piątku w parafii farnej rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Pierwsze spotkanie i zapisy bezpośrednio po wieczornej Mszy Świętej o godz. 1800. Katecheza ta obejmuje wszystkie parafie w dekanacie ropczyckim. Do udziału w spotkaniach zapraszamy przede wszystkim narzeczonych, którzy w najbliższym roku planują zawarcie małżeństwa.