Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

bn2016Boże Narodzenie 2016

"Miłosierdzie i chrześcijaństwo to jedno i to samo.

Jeśli nie byłoby miłosierdzia, nie ma chrześcijaństwa…

Wyznanie wiary musi się dopełnić wyznaniem miłości".

 

               (Karol Wojtyła)

 

Najmilsi

Dziecię Jezus rodzi się wśród nas, aby przekazać światu dobrą nowinę. Przychodzi do nas, dając szansę na nowe życie i czeka na otwarcie naszych serc.

 

            Najbliższy rok został poświęcony św. Bratu Albertowi, który jest świadkiem miłosiernej miłości, zwłaszcza wobec ludzi biednych i opuszczonych.

         Ojciec ubogich, jak nazywamy często św. Brata Alberta, może nas nauczyć jak w praktyce wypełnić nakaz Jezusa: „Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest wasz Ojciec w niebie”.  Potrzeba nam takich świadków, aby nasze serca nie stygły, były wciąż i na nowo uwrażliwione na niezliczone biedy ludzkie, abyśmy stale w naszym postępowaniu byli inspirowani „wyobraźnią miłosierdzia”.

 

         Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć Wam życzenia. Niechaj te Święta niosą całemu światu betlejemski blask. Niech w naszych sercach zagości pokój radość i szczęście, a Boża Dziecina błogosławi we wszystkim i strzeże od złego!

 

Z modlitewną pamięcią duszpasterze

ks. Leopold Kordas

ks. Piotr Nowakiewicz

ks. Mateusz Pęcherek