Liturgia Na dzień dzisiejszy

Kamery

Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube

Archiwalne Artykuły

W lipcu 1999 roku ordynariusz rzeszowski bp Kazimierz Górny erygował w Ropczycach nową parafię pw. św. Barbary. Pierwszym proboszczem parafii został mianowany ks. Leopold Kordas. Nowa ropczycka parafia wydzielona została z parafii farnej. Dzięki staraniom ks. Jana Delekty, proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego (farnej) w 1996 r. na Osiedlu św. Barbary, na tzw. "Górce" powstała kaplica wykonana z konstrukcji stalowej przez "Mostostal" Ropczyce. Przedsięwzięcie wspierane było także poprzez ofiarodawców indywidualnych. Chociaż kaplica pełni funkcję tymczasowego kościoła, to jest bardzo solidna. Obok stoi metalowa dzwonnica z 3 dzwonami. Kaplica i dzwony zostały poświęcone przez bp. Kazimierza Górnego 4 grudnia 1996 r. Na fundamentach rozpoczętej w 1989 r. budowy domu katechetycznego powstał dom parafialny, obszerny i dobrze wyposażony. Znajdują tam swoje miejsce do spotkań wszystkie grupy duszpasterskie działające przy parafii, a także harcerze.