Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVI Niedziela Zwykła 1 października 2023 roku

Od dzisiaj wieczorne Msze święte od o godz. 1800.

Nabożeństwa różańcowe po wieczornej Mszy świetej (1830). Wyjątkowo w pierwszy czwartek i sobotę przed Mszą świętą.

Dziękujemy przedstawicielom dyżurujących rodzin za troskę o kościół, za zaangażowanie w prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 5.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone, jak w każdą pierwszą niedzielę, na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

Dziękujemy panom pracującym w piątek za przygotowanie miejsca po nowe ławki i pomoc w ich rozładunku. Wdzięczni jesteśmy za ofiarowany transport. Bóg zapłać!

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1700.

W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, następnie modlitwa ku czci św. Barbary, modlitwa o powołania i różaniec.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą – ks. Rafał i ks. Leopold, a ks. Marcin w poniedziałek za tydzień (9 X).

Wieczorem od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy (różaniec). O 1800 Msza święta.

W niedzielę na sumie uroczysty chrzest. Taca przeznaczona jest na spłatę ławek.

 

W środę o 2000 próba Grupy Muzycznej.

W piątek spotkania formacyjne dla OAZY starszej (od klasy VII). Msza święta o godz. 1800 i spotkanie w salce.

W sobotę o godz. 930 spotkanie OAZY młodszej (klasy III – VI).

W przyszłą niedzielę (8 października) po wieczornej Mszy świętej. O godz. 1830 KONCERT-MISTERIUM: „Rosarium meum, dla Ciebie, Matko...” Zapraszamy!

W parafii Przemienienia Pańskiego 9 października rozpoczyna się kolejna edycja kursu ALPHA. Jest to seria 10-ciu spotkań dla dorosłych. Zapisy telefonicznie (504 267 902, 694 377 213) lub przez formularz (alphawropczycach@gmail.com i na FB).

We wtorek spotkanie dla kandydatów do bierzmowania (klasy VIII) i ich rodziców.

Rozpoczynamy modlitwą w czasie Mszy świetej o godz. 1800, ofiarujemy różaniec o dobre przygotowanie do sakramentu dojrzałości i krótkie spotkanie w kościele.

W liturgii: poniedziałek – wsp. Świętych Aniołów Stróżów

środa – wsp. św. Franciszka z Asyżu

czwartek – wsp. św. Faustyny Kowalskiej

sobota – wsp. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

Jest do nabycia nowy numer Gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN. W numerze artykuły o rodzinie Ulmów i beatyfikacji w Markowej, aktualności z życia parafii, o różańcu i patronach października.