Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V Niedziela Wielkanocna

2 maja 2021 r.

 

Przedstawicielom mieszkańców, którzy w minionym tygodniu podjęli prace przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu kościoła na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 4, kl. 3 i 4.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

Rodzicom dzieci klas trzecich, które dzisiaj przystępują do Pierwszej Komunii Świętej, dziękujemy za trud wychowania i przygotowania do życia sakramentalnego. Dziękujemy za dar ołtarza złożony z tej okazji, jest nim biały ornat, a pozostała ofiara przeznaczona będzie na wystrój prezbiterium kościoła. Dziękujemy dwunastu rodzicom, którzy pracowali przy wiosennym porządkowaniu otoczenia kościoła i jego wnętrza. Księdzu Pawłowi dziękujemy za całoroczną pracę katechetyczną i wychowawczą, a szczególne wyrazy wdzięczności składamy za zaangażowanie, cierpliwość i włożony wysiłek w przygotowanie uroczystości pierwszokomunijnej i właściwe, święte i pobożne przyjęcie Chrystusa Eucharystycznego przez Jego podopiecznych. Bóg zapłać!

O godzinie 1730 przez cały tydzień dodatkowa Msza święta (Biały Tydzień) dla dzieci klas trzecich i ich bliskich.

Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy świętych niedzielny.

We wtorek o godz. 800 Msza święta w intencji strażaków z racji patronalnego święta – św. Floriana. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy niosą pomoc i ratunek w każdym zagrożeniu i niebezpieczeństwie.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1800.

Możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Pierwszy Czwartek od 1830.

W sobotę liturgiczna uroczystość św. Stanisława biskupa – Patrona Polski.

Za tydzień przeżywać będziemy „Pasyjny dzień skupienia” przed erygowaniem Stacji Drogi Krzyżowej. Jest to druga niedziela miesiąca. Na sumie uroczysty chrzest, a składka na tacę przeznaczona jest na wystrój kościoła. Przy tej okazji dziękujemy za ofiary indywidualne złożone w minionym tygodniu na rzecz parafii. Bóg zapłać!!!