Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXII Niedziela Zwykła

3 września  2017 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o kościół  za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 9.

Dzisiaj po Mszach Świętych ministranci lub CARITAS, zbierać będą ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez wichury i nawałnice, jakie nawiedziły w minionych tygodniach nasz kraj.

W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Możliwość  prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu na pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone  na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

W piątek 8-go września przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W naszej diecezji Mszach Świętych dokonamy Aktu Poświęcenia Parafii i Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. Jest to nawiązanie do Aktu poświęcenia naszej Ojczyzny Matce Najświętszej z 1946 na Jasnej Górze i poświęcenia z czerwca tego roku dokonanego przez biskupów w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zachęcamy do liczniejszego udziału w tym dniu w nabożeństwach. Niech będzie to czas osobistej modlitwy i przygotowania parafii do październikowej renowacji misji i przyozdobienia figury fatimskiej koronami z racji 100 – lecia objawień.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na Mszy Świętej o godz. 1130 uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę koscioła.

Wraz z nowym rokiem duszpasterskim zapraszamy i zachęcamy do zaangażowania się w życie duchowe i formacyjne parafii.

Wszystkich ministrantów, lektorów, kandydatów oraz chętnych chcących dołączyć w szeregi ministrantów zapraszamy na organizacyjną zbiórkę LSO we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.

Dotychczasowych uczestników Kręgu Biblijnego oraz wszystkie osoby, które pragną bardziej poznać i rozważyć Pismo Święte zapraszamy na spotkanie we czwartek po Eucharystii.

Zapraszamy też chętnych by dołączyć w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie będzie w najbliższy piątek po wieczornej Mszy Świętej.

Zapraszamy także chętnych do dołączenia do grupy muzycznej działającej przy. parafii, by przez śpiew włączyć się w uwielbienie Boga. próby odbywają się w czwartki o godz. 1900.

Wszystkich Oazowiczów i nowych chętnych zapraszamy na spotkanie OAZY w sobotę o godz. 1000.

Spotkania innych grup i przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i pierwszej Komunii Świętej będą w następnym tygodniu.

W środę 6-go września na terenie Ropczyc przy parafiach będą odbierane elektro-śmieci. Ponieważ odbiór będzie w godzinach popołudniowych, zużyty sprzęt można dostarczyć dzień wcześniej i złożyć przed ostatnim garażem.