Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej

Boże Ciało

4 czerwca 2015 roku 

 

 

Dzisiaj w naszym kościele Msze Święte w porządku niedzielnym.

Uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem z kościoła farnego po Mszy Świętej o godz. 915. Po zakończeniu procesji Msza Święta około godz. 1130.

Przez oktawę uroczystości po wieczornej Mszy Świętej procesja Eucharystyczna. Zachęcamy i zapraszamy dzieci do udziału w tych procesjach.

Jutro od godz. 18-tej spowiedź z racji pierwszego piątku miesiąca.

Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy:

ks. proboszcz w piątek od godz. 800,

ks. Paweł i Piotr w sobotę od godz. 800.

W niedzielę 7 czerwca gościć będziemy w naszej parafii świecką misjonarkę Barbarę Rajczyk, która przybliży nam sprawy misji.

W poniedziałek 8 czerwca w Ropczycach gościć będziemy Znaki – Symbole Światowego Dnia Młodzieży.

O godz. 1300 rozpoczęcie nawiedzenia. W hali sportowej spotkania dla młodzieży.

O godz. 1500 Nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia w kościele sanktuaryjnym
i pielgrzymka rodzin.

O godz. 1645 rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej od Kościoła NMP do ropczyckiej fary ulicami Viskardiego, Kardynała Stefana Wyszyńskiego i ks. Jana Zwierza.

O godz. 1800 Msza Święta w kościele Przemienienia Pańskiego, w czasie której małżonkowie przeżywający srebrny i złoty jubileusz małżeństwa otrzymają specjalne błogosławieństwo. Po procesji na zakończenie nabożeństwa Symbole ŚDM zostaną przewiezione do naszej parafii.

Około godz. 1930 powitanie na początku ul. ks. Michała Siewierskiego i procesyjne wprowadzenie do kościoła w asyście dzieci sypiących kwiaty. Po liturgii Słowa krótka adoracja i modlitwa prowadzona przez dzieci. O godz. 2030 modlitwa różańcowa prowadzona przez róże. O godz. 2130 adoracja grup młodzieżowych, o godz. 2230 Msza Święta na zakończenie nawiedzenia. Po każdej wspólnej adoracji będzie kwadrans na osobistą modlitwę w ciszy.

(Małżonkowie, którzy chcą otrzymać jubileuszowe błogosławieństwo imienne i na piśmie od księdza biskupa proszeni są o podanie swych imion i nazwiska w zakrystii lub kancelarii do soboty).