Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

II Niedziela Wielkiego Postu

5 marca 2023 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz kościół. Wdzięczni jesteśmy licznej grupie mieszkańców za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Serdeczne Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 7.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne i za ofiary złożone do puszek na rzecz polskich misjonarzy. Bóg zapłać!

W poniedziałek zakończyliśmy Kanoniczną Wizytację Parafii. Wszystkim uczestniczącym w nabożeństwach i spotkaniach w kościele i instytucjach – serdecznie dziękujemy! Wyrazy wdzięczności składamy młodzieży klasy ósmej i ich rodzicom za złożony dar na rzecz parafii i misjonarzy z okazji bierzmowania. Dla misjonarzy był to ornat, a dla parafii ufundowanie ławki do prezbiterium.

W czwartek i piątek dla dzieci i młodzieży organizowane są szkolne Rekolekcje Wielkopostne. W związku z tym zmieniony jest plan zajęć w szkole. Rodziców najmłodszych uczniów prosimy o pomoc dzieciom w dotarciu do kościoła.

W przyszła niedzielę – drugą miesiąca na sumie uroczysty chrzest. Ofiary na tacę przeznaczone są na inwestycje w parafii.

Jest nowy numer Gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA Królowej Rodzin.

Od przyszłej niedzieli będzie można u młodzieży nabyć wielkanocne kartki świąteczne, a u przedstawicielek CARITAS cukrowe baranki.

Przypominamy, że w piątek o godz. 1900 w parafii Przemienienia Pańskiego rozpoczyna się katecheza przedmałżeńska. Będzie się odbywać przez najbliższe trzy tygodnie w piątki i soboty.

W poniedziałek i we wtorek przy Przedszkolu nr 2 organizowana jest zbiórka elektrośmieci (bez tonerów i świetlówek). Można przy je składać przy budynku przedszkola od strony parkingu.