Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VI Niedziela Wielkanocna

5 maja 2024 roku

Przedstawicielom trzech rodzin z ul. Mehoffera 3 serdecznie dziękujemy za troskę o nasz kościół, czwartkowe prace porządkowe, przygotowanie świątyni na święto i niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego 35 i 37.

Rodzicom dzieci klas trzecich dziękujemy za uporządkowanie i przygotowanie otoczenia kościoła i wnętrza świątyni, za zaangażowanie i liczny udział w tych pracach. Wdzięczni jesteśmy za dar ołtarza, jakim jest pozłacana puszka na Komunię świętą.

Dziękujemy za ofiary na tacę z dzisiejszej niedzieli przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

Rozpoczynający się majowy tydzień nazywamy „białym” i wraz z dziećmi klas trzecich przeżywamy go jako dziękczynienie za Pierwszą Komunię Świętą. Zapraszamy do udziału w wieczornych nabożeństwach.

Przyszła niedziela to Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 1130 wraz z dziećmi klas czwartych dziękować będziemy Bogu za dar Chrystusa Eucharystycznego w ich życiu w minionym roku – to rocznica Pierwszej Komunii świętej.

Jest to druga niedziela miesiąca. Ofiary składane na tacę przeznaczone są przede wszystkim na zapłatę za wykonane ławki.

W poniedziałek święto św. apostołów Filipa i Jakuba.

W środę uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika patrona Polski

Ukazał się nowy numer Gazetki ropczyckich parafii WSPÓLNOTA Królowej Rodzin. To wydanie zawierające wiele aktualnych i ciekawych informacji z naszego dekanatu i miasta można nabyć u ministrantów przed kościołem.