Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Uroczystość Zesłania Ducha Świetego

5 czerwca2022 roku

 

Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny.

Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, za sprzątanie, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 4, kl. 1 i 2. Sprzątanie kościoła wyjątkowo w czwartek po wieczornej Mszy świętej.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

W piątek 10 czerwca o godz. 1900 Mszą świętą rozpocznie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Do wspólnej modlitwy i dziękczynienia zapraszamy szczególnie uczniów klas ósmych, jako dziękczynienie za bierzmowanie i lata nauki w Szkole Podstawowej oraz klas siódmych rozpoczynających bezpośrednie przygotowanie do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

Panom Tadeuszowi i Marcinowi dziękujemy za skoszenie trawników przy kościele.

W przyszłą niedzielę na sumie uroczyste chrzty. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła. Pozostała nam jeszcze jedna rata na spłacenie wystroju prezbiterium. Stolarnia w rozpoczęła pracę przy wykonaniu ławek do kościoła.

Włączając się w ogólnopolską akcję „Paczki dla Ukrainy” parafialna Caritas przygotowuje przesyłki dla mieszkańców Ukrainy doświadczonych przez wojnę i pozostających w ojczyźnie. Od jutra przez dwa tygodnie można składać artykuły, które zapakowane do paczek zostaną przewiezione na Ukrainę. Sugerowane artykuły to trwała żywność o długim terminie przydatności, środki higieniczne, sanitarne, leki przeciwbólowe, opatrunki i inne artykuły pierwszej potrzeby. Dary składamy przy kaplicy M B Fatimskiej.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafiiWSPÓLNOTA Królowej Rodzin.

W piątek 24 czerwca Apostolstwo Dobrej Śmierci organizuje wyjazd autokarowy o godz. 730 na modlitewne czuwanie w Łagiewnikach (w godz. od 1000 do 1600). Wszyscy chętni mogą się zapisywać w zakrystii lub u pani Marii (tel. 693 643 898). Orientacyjny koszt to 50 zł (wpłaty przy zapisie).

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych informuje: w piątek 10 czerwca w godzinach od 1000 do 1600 na stacji wodociągów będą wydawane worki na odpady za drugie półrocze. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.