Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XVIII Niedziela Zwykła

6 sierpnia  2017 roku

 

Dzisiaj w parafii farnej odpust ku czci PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Uroczysta suma o godz. 1200.

 Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego nr 24a, kl. 1 i 2.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

Dzisiaj o godz. 1000 w Krakowie, w Zgromadzeniu Sióstr Felicjanek składa śluby wieczyste siostra Nehemi – Agnieszka Maciejewska.

W przyszłą niedzielę, drugą miesiąca uroczysty chrzest na Mszy Świętej o godz. 1130. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na budowę kościoła.

Wieczorem o godz. 1900 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ks. Sławomir PIĘTOWSKI  z Sanktuarium  Matki Bożej „Madonny z Puszczy – Patronki Leśników i Pani Ziemi Kolbuszowskiej” z Ostrów Tuszowskich.

W minionym tygodniu wykonano od strony przyszłego parkingu i budynków parafialnych ścianę oporową, która przytrzymuje ziemię i zabezpiecza przyszły chodnik wokół świątyni. Chociaż inwestycja wydaje się skromna i będzie w znacznym stopniu niewidoczna jest niezbędna dla właściwego i bezpiecznego użytkowania świątyni, placu i przyszłego parkingu. Wypłacono już znaczną część zobowiązania za materiały (beton) pozostało do uregulowania około 25 tys. zł. Po zakończeniu prac związanych z izolacją konstrukcji i odprowadzeniem wody opadowej, podjęte zostaną dalsze prace związane z uporządkowaniem obejścia wokół kościoła.

Na tablicy ogłoszeń umieszczono informacje o:

– Zbiórce makulatury na budowę studni w Afryce

– O projekcji filmu „Fatima ostatnia tajemnica” –  w sędziszowskim kinie JEDNOŚĆ

– zaproszenie  Stowarzyszenia Regionalnego Ziemi Ropczycko-Sędziszowskiej na poświęcenie Krzyża przy ul. Piłsudskiego.