Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XVIII Niedziela Zwykła

6 sierpnia 2023 roku

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu otaczali troskliwą opieką nasz kościół, za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę od sprzątających. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 6, kl. 1 i 2.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. Bóg zapłać!

W miniony piątek rozpoczęła się 46 Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich wędrujących do Jasnogórskiego Sanktuarium. Relacje z pielgrzymki w rozgłośni Radio VIA i na stronie internetowej.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na Mszy świętej o godz. 1130 uroczysty chrzest. Ofiary zbierane na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczone są na nowe ławki do kościoła.

Jest to 13 dzień miesiąca – wieczorem Nabożeństwo Fatimskie. Słowo Boże wygłosi i nabożeństwo wieczorne poprowadzi ks. Antoni Sokołowski, misjonarz z Wybrzeża Kości Słoniowej w Afryce. Materialne dzieło misyjne ks. Antoniego możemy wesprzeć ofiarą na tacę z niedzieli 20 sierpnia.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) Patronki Europy

czwartek – święto św. Wawrzyńca diakona męczennika

Dzisiaj w parafii farnej odpust ku czci Przemienienia Pańskiego.

Na mocy dekretu ks. Biskupa z dniem dzisiejszym ks. Stanisław Mazur objął duszpasterską opieką parafię pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Niebylcu, a ks. Ryszard Polański parafię pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach.

Naszą modlitwą obejmijmy nowych Proboszczów i wszystkich kapłanów podejmujących obowiązki. Pod Twoją obronę….