Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

6 listopada 2016 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe i przygotowanie kościoła. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Moniuszki i Chopina.

         Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne. Bóg zapłać!

         Zapraszamy w listopadzie do codziennej, wspólnej modlitwy za zmarłych w czasie wieczornej liturgii.

         W piątek rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W kościele farnym o godz. 915  Msza Święta w int. Ojczyzny, następnie uroczystości na rynku i w Centrum Kultury.

W naszym kościele o godz. 1800 Msza Święta w intencji Ojczyzny. Bezpośrednio po Eucharystii młodzież z KSM-u zaprasza na wieczornicę patriotyczną.

Na dzień 11-go listopada ks. biskupi udzielili dyspensy o piątkowego postu.

         W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na składka na tacę przeznaczona jest na cele budowlane. Jest to 13-ty dzień miesiąca, o godz. 2000 Wieczór Fatimski. Na tę liturgię prosimy zabrać świece i lampiony.

         W tym dniu zostaje zamknięty Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia w kościołach stacyjnych. To podniosłe wydarzenie będziemy przeżywać w naszym środowisku,
w kościele Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim o godz. 1500. Jest to ostatnia okazja do zyskania odpustu z racji Roku Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

         W tym dniu przeżywać będziemy również VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Pokój dla Iraku”.

         W związku ze zbliżającą się Uroczystością Chrystusa Króla Wszechświata
i Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana w parafiach i 19-go listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, na ten dzień organizowana jest w dekanacie pielgrzymka do Łagiewnik na uroczystości. Chętni mogą zgłaszać się
w zakrystii po Mszach świętych.

Od dzisiaj można nabyć u ministrantów „Ewangelię na każdy dzień” (10 zł).

W dzień odpustu zostanie poświecona przez księdza biskupa Kazimierza Górnego nowa chrzcielnica upamiętniająca Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski. Zakład kamieniarski wykonał już swoją pracę i chrzcielnica została zamontowana. Pozostały jeszcze do wykonania odlewy z brązu. Przy tej okazji dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na ten cel. Szczególne podziękowania składam członkom Róż Różańcowych za Wasze wsparcie. Dziękuję rodzinom, które w tym roku dbały o porządek w kościele. Ofiary składane na kościół z tej okazji, przyczyniły się do tego, że w znacznej części koszty chrzcielnicy zostały już uregulowane. Chrzcielnica i paschał wraz z kompozycją z kamienia i brązu będą tworzyły przy stopniach prezbiterium „miejsce chrzcielne”, na którym udzielany będzie uroczyście chrzest. Dla potomnych, mamy nadzieję, staną się pamiątką świadectwa naszej wiary i przywiązania do tradycji Kościoła i historii narodu.