Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

 7 maja  2017 roku

Dyżurującym mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, serdecznie dziękujemy za podjęte prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego 7.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Dzisiejsza niedziela zwana niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do  Kapłaństwa i  Życia Konsekrowanego.

Dziękujemy przedstawicielom rodziców dzieci klas trzecich, które przeżywają radość swojej Pierwszej Komunii Świętej, za zaangażowanie w przygotowanie dzisiejszej uroczystości aby przebiegła pobożnie, radośnie i dostojnie z należytą oprawą. Dziękujemy za podjęte prace porządkowe w świątyni i na placu przy  budynkach parafialnych w ostatnią sobotę kwietnia, za współpracę z duszpasterzami i dar ołtarza. Bóg zapłać!

Od jutra przeżywamy „BIAŁY TYDZIEŃ” dziękując wraz z trzecioklasistami za spotkanie z Chrystusem w tajemnicy Eucharystii.

Jutro liturgiczna Uroczystość Świętego Stanisława – patrona Polski.

W sobotę 13-go maja wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. W naszym kościele o godz. 1900 pierwsze w tym roku Jubileuszu 100-lecia objawień, Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową ulicami osiedla. Naszym modlitwom będzie przewodniczył ojciec Kazimierz Maniecki – z Jasnej Góry, definitor Zgromadzenia Zakonu Ojców Paulinów.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na Mszy Świętej o godz. 930 uroczysty chrzest, o godz. 1130 Msza Święta dziękczynna w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła. Jak już informowaliśmy po Mszach Świętych zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w Syrii.

We wtorek w parafii farnej bierzmowanie dla młodzieży z Fary, Granic i Checheł.

W naszej parafii sakramentu dojrzałości  chrześcijańskiej dla młodzieży z Czekaja, Witkowic i z naszej  parafii udzieli ks. bp. Edward Białogłowski w czwartek 18-go maja o godz. 1800.