Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XIV Niedziela Zwykła

7 lipca 2024 roku

Dziękujemy przedstawicielom rodzin z ul. Pułaskiego za troskę o naszą świątynię, dziękujemy za liczny udział w pracach porządkowych, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego od numeru 10 (parzyste) do końca .

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne.

W tym tygodniu:

– poniedziałek wspomnienie św. Jan z Dukli

– czwartek święto św. Benedykta – Patrona Europy

– piątek wspomnienie św. Brunona Bonifacego

– sobota wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników.

Jest to 13 dzień miesiąca. Wieczorem o godz. 1900 Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową, któremu przewodniczył będzie Ojciec Andrzej WÓJCIK – dominikanin, który od wielu lat posługuje na Tajwanie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, a na procesję prosimy zabrać lampiony i świece (będą wyłożone przy wejściu głównym).

W przyszła niedzielę na sumie uroczysty chrzest. W drugą niedzielę miesiąca składaka na tacę przeznaczona jest na inwestycje w parafii.

U ministrantów można nabyć nowy, podwój numer Gazetki Ropczyckich Parafii WSPÓLNOTA KRÓLOWEJ RODZIN. W gazetce, jak zwykle wiele aktualnych informacji z życia Kościoła i parafii, interesujące artykuły o świętych, patronach i miejscach, o ingresie bpa Artura Ważnego i co istotne – zwłaszcza w okresie letnim i aktualne, wskazówki dla wielu o savoir-vivre w kościele.

Przed trzema laty w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej urodziły się bliźnięta Lena i Maksymilian. Maksymilian urodził się z niewłaściwie wykształconymi kończynami dolnymi. Gdy miał 11 miesięcy przeszedł pierwszą operację. Na początku sierpnia przewidziana jest kolejna w klinice we Wiedniu, której koszt to około 90 tys. zł. Dlatego chcąc wspomóc rodzinę Leny i Maksymiliana w przyszłą niedzielę do puszek CARITAS zbierać będziemy ofiary na ten cel.

W czwartek o godz. 1930 powitamy pątników wędrujących do Miejsca Piastowego w 40-tej Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość narodu Polskiego. Osoby, które zechciałyby przyjąć pielgrzymów prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii (nawet te, które umawiają się indywidualnie z pielgrzymami). Na dzień dzisiejszy brakuje około 70 miejsc noclegowych.