Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXI Niedziela Zwykła

Uroczystość Wszystkich Swiętych

1 listopada  2015 roku

 

Wszystkim troszczącym się w minionym tygodniu o nasz kościół wyrażamy wdzięczność, za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Asnyka 1 – 17 (nieparzyste) i 2 – 28 (parzyste).

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, przeznaczone na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Dzisiaj Msze Święte na Cmentarzu Komunalnym o godz. 1300, na Cmentarzu Parafialnym o godz. 1430, na cmentarzu na Chechłach i Witkowicach o godz. 1400.

Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte połączone z wypominkami o godz. 700, 900, 1600 i 1800. Przez Oktawę Uroczystości wieczorne Msze Święte połączone z Nieszporami za zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.

W przyszłą niedzielę – drugą miesiąca na Mszy Świętej o godz. 1130 uroczysty chrzest. Składka na tacę przeznaczona jest na budowę kościoła.

W Kościele w Polsce jest to VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, w tym roku dedykowanym Kościołowi W Syrii. W naszej parafii modlić się będziemy za syryjski Kościół w niedzielę 15-go listopada. Za tydzień gościć będziemy zelatorkę APOSTOLSTWA DOBREJ ŚMIERCI, która opowie nam o tym stowarzyszeniu. Miesiąc listopad jest sposobnym czasem, aby przynajmniej na chwilę poddać osobistej refleksji sprawy ostateczne – życia i śmierci, i zadbać o własną wieczność. Być może będzie to okazja, przynajmniej dla niektórych, podjęcia modlitewnej praktyki o dobrą śmierć przez wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej.

         W przyszłą niedzielę również, w Hucie Polańskiej o godz. 1100 uroczysta suma odpustowa ku czci św. Huberta – Patrona Myśliwych w XX lecie poświęcenia odbudowanego kościoła i XV lecie otwarcia Domu Duszpasterskiego BETANIA. Uroczystościom będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. bp Jan Wątroba ordynariusz diecezji rzeszowskiej.

         Przypominamy o możliwości zapisania się na lipcową pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Europy. Bliższe informacje TUTAJ i u księdza Piotra.

U ministrantów, wzorem lat ubiegłych, można nabyć egzemplarze Ewangelii z tekstami na każdy dzień roku 2016  (cena 10 zł).