Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

X Niedziela Zwykła

11czerwca 2023 roku

Dziękujemy mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu otaczali troskliwą opieką nasz kościół, za liczny udział w pracach porządkowych, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Rataja.

Dziękujemy za złożone dzisiaj na tacę ofiary, przeznaczone na ławki do naszego kościoła, za wpłaty bankowe i ofiary składane w kancelarii. Bóg zapłać!

Dziękujemy za pobożny udział w eucharystycznej procesji w Uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy stacyjnych i feretronów procesyjnych. Liturgicznej służbie ołtarza dziękujemy za asystę, dzieciom w strojach komunijnych, sypiącym kwiaty i dzwoniącym chłopcom za udział w procesji i obecność na nabożeństwach w czasie Oktawy Bożego Ciała. Dziękujemy pocztom sztandarowym, strażakom i orkiestrze. Wdzięczni jesteśmy panom Organistom za śpiew, a Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo. Bóg zapłać!

Przez oktawę Bożego Ciała w naszych kościołach procesje z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy!

We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Antoniego z Padwy, a wieczorem o godz. 1900 kolejne nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Tomasz Świętoń pochodzący z naszej parafii, a posługujący od trzech lat w parafii pw. Przemienienia Pańskiego i św. Doroty w Trzcinicy. Na procesję prosimy zabrać świece.

W czwartek poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo małych dzieci.

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

W czasie feerii zimowych organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej (28 stycznia – 4 lutego 2024 r.) Wylot i przylot czarterowym rejsem z Rzeszowa.
W związku z dużym zainteresowanie tym rejsem trzeba dokonać wstępnej rezerwacji do lipca. Koszt pielgrzymki to 1800 zł i 590 $ US. Bliższe informacje można uzyskać u ks. proboszcza. Szczegóły zostaną umieszczone także na stronie parafii
.