Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XI TYDZIEŃ ZWYKŁY

12 czerwca 2016 roku

 

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą  parafialną świątynię za prace porządkowe, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. AK 3, kl. IV  i V.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na rzecz na budowę kościoła, za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg Zapłać!

Jutro w liturgii przypada wspomnienie świętego Antoniego. W naszej parafii kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 1900. Modlitwom będzie przewodniczył ks. Witold Wójcik dyrektor Katolickiego Radia VIA. W czasie nabożeństwa w ramach tzw. „Mostu Modlitewnego” w łączności z całą diecezją i Wyższym Seminarium Duchownym modlić się będziemy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Na procesję różańcową zabierzmy świece.

W środę 15-go czerwca, na pół godziny przed wieczorną Eucharystią modlitewne czuwanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

W piątek 17-go czerwca o godz. 2000 kolejna katecheza i wieczorna modlitwa uwielbienia. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Golas diecezjalny duszpasterz młodzieży. Oprawę muzyczną przygotował zespół muzyczny nauczycieli Szkoły Muzycznej w Ropczycach i Sekcja Muzyczna Światowych Dni Młodzieży. W czasie nabożeństwa jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy!

Jak już zapowiadaliśmy przed tygodniem, do Ropczyc i okolicznych miejscowości od ponad 20 lat przyjeżdżają dzieci z domów dziecka prowadzonych przez Siostry Michalitki.  Będą one przebywać w dniach od 25 czerwca do 15 lipca. Przyjeżdża 35 osób w wieku 11 – 19 lat. Aktualnie potrzeba jeszcze miejsca dla trzech dziewczynek 13, 14, i 17 lat. Pozostali uczestnicy mają już zaprzyjaźnione rodziny, które będą ich gościć.

Jeśli ktoś chciałby przyjąć na ten wakacyjny czas jedną z dziewcząt prosimy o kontakt w Kancelarii Parafialnej.

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych informuje, że jutro dla mieszkańców Osiedla PÓŁNOC, ul. PIŁSUDSKIEGO i Św. BARBARY w godz. 1000 – 1600 będą wydawane na Stacji Wodociągów przy ul. Rataja, worki na segregowane śmieci.