Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VII NIEDZIELA WIELKANOCNA

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – UROCZYSTOŚĆ

13 maja 2018 roku

 

Dzisiaj o godz. 1900 pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją różańcową ulicami osiedla, które poprowadzi ks. Krzysztof Golas – diecezjalny duszpasterz młodzieży. Zapraszamy do wspólnej różańcowej modlitwy.

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 2 klatka 4 i 5.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na cele budowlane i wyposażenie świątyni, dziękujemy za ofiary składane w Kancelarii Parafialnej i wpłaty bankowe. Bóg zapłać!

Słowa podziękowania kierujemy do rodziców dzieci klas trzecich SP i Gimnazjum. Wasz dar ołtarza z okazji pierwszej Komunii i bierzmowania pozwolił w znacznym stopniu sfinansować zamontowane klęczniki (blaski) w prezbiterium. Dziękujemy! Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych dziękujemy za pracę przy porządkowaniu kościoła i otoczenia świątyni. Za zaangażowanie, poświęcony czas i siły – Bóg zapłać!

W środę – trzecią miesiąca Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy na pół godziny przed wieczorną Eucharystią słowami Różańca do Siedmiu Boleści Maryi. W tym dniu przypada święto św. Andrzeja Boboli – patrona Polski.

Od najbliższej soboty, co miesiąc wędrować będziemy w pielgrzymce-procesji z ropczyckiej Fary do poszczególnych kościołów dekanatu. Pierwsza procesja do kościółka sanktuaryjnego. Rozpoczęcie o godz. 1700.  W tym roku pielgrzymki te przeżywamy jako naszą modlitwę wdzięczności w 100-lecie odzyskania niepodległości. W tym wędrowaniu towarzyszyć nam będą Patronowie Polski: Matka Boża Królowa Polski i św. Stanisław, św. Wojciech, św. Andrzej Bobola, św. Stanisław Kostka, błog. ks. Jerzy Popiełuszko i św. Jan Paweł II.

W przyszłą niedzielę 20-go maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o Komunii Świętej z okazji Wielkanocy. Jest to 18-ta rocznica przyjęcia sakry biskupiej przez ks. bpa Ordynariusza. Składka na tacę przeznaczona jest na Radio VIA.

Do rodzin w Ropczycach i okolicy na wakacjach (w dniach od 14 lipca do 5 sierpnia) przyjadą podopieczne Domów Dziecka  prowadzonych przez Siostry Michalitki. Chętnych do przyjęcia na ten czas wychowanek Sióstr prosimy o kontakt z parafią lun ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Nie bądź obojętny” (więcej informacji na tablicy ogłoszeń).