Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXIII Niedziela Zwykła

14 listopada 2021 r.

 

 

Dzisiaj przezywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
W tym roku jest to okazja by przyjść z pomocą chrześcijanom w Libanie. Ofiary zbierane do puszek po Mszach świętych i wysłane SMS-y są przeznaczone na pomoc dla chrześcijan w Libanie.

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24a, kl. 1 i 2.

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę przeznaczone na wystrój kościoła, za wpłaty bankowe i ofiary złożone w Kancelarii. Bóg zapłać! W najbliższych tygodniach spodziewamy się dostarczenia i montażu pierwszych elementów ściany ołtarzowej.

W środę Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza od 1730 do modlitwy słowami Różańca do Siedmiu Boleści Maryi.

W liturgii Kościoła:

środa – wspomnienie św. Elżbiety

czwartek – wspomnienie błog. Karoliny Kózkówny

sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

Przyszła niedziela jest ostatnią roku liturgicznego. W tym dniu przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Przewodniczący Episkopatu Polski apeluje o modlitwę i ogólnopolską zbiórkę funduszy w niedzielę 21 listopada na rzecz migrantów z granicy białorusko-polskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na finansowanie działań pomocowych CARITAS na terenach przygranicznych oraz jako pomoc tym uchodźcom, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.