Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXXIII  tydzień zwykły

15  listopada  2020  roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę w sprzątanie, dezynfekcję i przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 9.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na pomoc dla katolików Republiki Środkowej Afryki. Bóg zapłać!

W najbliższą środę – trzecią miesiąca, Apostolstwo Dobrej Śmierci zaprasza do wspólnej modlitwy słowami Różańca do Siedmiu Boleści Maryi na pół godziny przed wieczorną Eucharystią. W liturgii Kościoła, w tym dniu przypada wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózki – Patronki Diecezji.

W sobotę wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Przyszła niedziela to Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, patronalne święto Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia rodzaju ludzkiego Bożemu Sercu. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

Przypominamy o dyspensie od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej jakiej udzielił ks. Biskup w związku z sytuacją sanitarno epidemiologiczną. Równocześnie przypominamy uczestnikom liturgii o konieczności zachowania państwowych przepisów sanitarnych.