Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VII Niedziela Wielkanocy 

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

17 maja 2015 roku

 

         Dziękujemy przedstawicielom rodzin którzy troszczyli się o nasz kościół w minionym tygodniu, za prace kościoła i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul.  Armii Krajowej nr 3 klatka II i III.

W miniony wtorek po uruchomieniu automatycznego sterowania wentylacji i ogrzewania kościoła wpłacono kolejną ratę 10 tys. zł i 5 tys. zł. za aluminiowe drzwi wewnętrzne; zamontowano też ostatnie granitowe parapety w zakrystiach.

W liturgii kościoła w piątek przypada wspomnienie Świętej Rity z Cascii.

Przyszła niedziela jest Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Zbliża się koniec czasu wielkanocnego. Przypominamy o obowiązku zachowania przykazania kościelnego dotyczącego spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej z okazji Wielkanocy.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Sanktuariów Chorwacji i Medjugorie. Zapisy prowadzi ks. Piotr.

Można jeszcze w tym tygodniu włączyć się w akcję zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop Aborcji”, którego celem jest zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Jeżeli ktoś chce poprzeć ten projekt może to uczynić wpisując się na listę poparcia, która wyłożona jest na stoliku przy bocznym wyjściu. Do ważności podpisu wymagane są podstawowe dane personalne i numer PESEL. (Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej : http://www.stopaborcji.pl/)