Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Oktawa WIELKANOCY

18 kwietnia 2022 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię, za sprzątanie, przygotowanie kościoła na święta i złożoną ofiarę. Bóg zapłać za liczny udział!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Kraszewskiego.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego, pełnego skupienia przeżycia Świętego Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Pamiętamy o głoszących Słowo Boże w Wielkim Poście i posługującym w konfesjonałach, o prowadzących nabożeństwa pasyjne i czuwających na adoracjach! Wdzięczni jesteśmy ks. Kamilowi, paniom Agnieszce i Barbarze za przygotowanie kaplic Grobu Bożego i Ciemnicy, uroku – jak zawsze – dodają kwiaty przygotowane przez panią Justynę. W liturgii uczestniczyło wiele osób z grup duszpasterskich posługujących przy ambonie, śpiewie, modlitwach, procesji z feretronami. Dziękujemy ministrantom i lektorom za asystę liturgiczną w tych dniach, panu Witoldowi za  asystę muzyczną, pani Ewelinie za dokumentację fotograficzną, Policji za zabezpieczenia nabożeństwa Drogi Krzyżowej! Wszystkim dziękujemy za piękne, pełne skupienia, modlitwy i refleksji uczestnictwo w liturgii! Bóg zapłać!

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na katolickie uczelnie.

W środę na pół godziny przed wieczorną Eucharystią, wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci zapraszamy do wspólnej modlitwy słowami Różańca do Siedmiu Boleści Maryi.

W niedzielę przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego będzie wyłożony kosz, do którego możemy złożyć wielkopostne ofiary zebrane do skarbonek CARITAS. Składka na tacę przeznaczona jest na rzecz CARITAS diecezji rzeszowskiej.

Ze względu na Oktawę Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W najnowszym, świątecznym wydaniu NIEDZIELI jest między innymi obszerny artykuł ks. dra Janusza Sądela dotyczący naszej parafii.