Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

VII Niedziela Zwykła

19 lutego 2023 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół. Wdzięczni jesteśmy czterem paniom za prace porządkowe i przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 17.

W środę rozpoczynamy WIELKI POST. Jest to czas kiedy przez modlitwę, pokutę i czynną miłość bliźniego Kościół przygotowuje się do Wielkanocy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki o godz. 1730 i w niedzielę o godz. 900 (w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych), Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1715. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 700, 900, 1600 i 1800.

W ŚRODĘ POPIELCOWĄ i WIELKI PIĄTEK obowiązuje post ścisły!

Dzisiaj po Mszach świętych do puszek CARITAS można złożyć ofiarę na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Syrii i Turcji.

W przyszłą niedzielę – w rok po rozpoczęciu wojny do puszek zbierane będą ofiary na pomoc dla mieszkańców Ukrainy pozostających w Ojczyźnie.

U młodzieży można odebrać „Zdrapki Wielkopostne”. To zadania na każdy dzień Wielkiego Postu, które mogą pomóc lepiej przygotować się do Świąt Paschalnych. Jest to ciekawa propozycja dla dorosłych i młodzieży. Ofiary złożone z tej okazji przeznaczone są na wsparcie wakacyjnych wyjazdów młodzieży z grup duszpasterskich.

W przyszłą niedzielę i poniedziałek przeżywać będziemy Kanoniczną Wizytację Parafii przez ks. Biskupa. Wizytacja połączona ze spotkaniami biskupa z przedstawicielami grup duszpasterskich i instytucji znajdujących się na terenie parafii odbywa się raz na pięć lat. Rozpoczęcie w niedzielę Mszą świętą o godz. 930. Po Mszy świętej o godz. 1130 spotkanie z przedstawicielami grup duszpasterskich. Ks. Biskup zakończy wizytację w poniedziałek Mszą świętą o godz. 1800, w czasie której młodzieży z parafii św. Anny, Przemienienia Pańskiego i św. Barbary udzieli sakramentu bierzmowania.

Przez wstawiennictwo Matki Najświętszej i św. Barbary módlmy się w intencji

ks. biskupa Edwarda i naszej wspólnoty. Pod Twoją obronę…