Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXIX Niedziela Zwykła

19 października 2014

Dzisiaj radujemy się uroczystością wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego papieża Pawła VI. Msza Święta o godz. 1030, transmisja z Watykanu już od 930.

Rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o świątynię składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie prace w kościele i za uporządkowanie korytarzy, zakrystii górnej i klatki schodowej po zakończeniu prac płytkarskich, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Pułaskiego numery od 10 do 88(parzyste).

W minionym tygodniu wpłacono kolejną ratę (10 tys. zł) za posadzkę w kościele.

Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, to w dalszym ciągu przewożona będzie ziemia na plac przy kościele; dlatego prosimy o usunięcie z ulicy ks. Siewierskiego samochodów na czas przejazdu ciężarówek.

 

W tym tygodniu w liturgii przypada:

w poniedziałek wspomnienie Świętego Jana Kantego patrona studentów i nauczycieli akademickich,

we wtorek błogosławionego Jakuba Strzemię,

w środę Świętego Jana Pawła II.

W dniach 25 i 26 października w Domu Rekolekcyjnym „TABOR” przy ul. Połonińskiej 25 w Rzeszowie organizowane jest spotkanie przez Ruch FOCOLARI dla sympatyków tego ruchu. Zgłoszenia drogą elektroniczną można przesyłać do 20-go października.

Zbliża się listopad i Uroczystość Wszystkich Świętych, czas szczególnej pamięci o zmarłych. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich i ich otoczenia na cmentarzach.

Przy wyjściach wystawione są kartki wypominkowe. Prosimy o czytelne wpisanie imion i nazwisk zmarłych. Imiona piszemy w pierwszym przypadku. Kartki wypominkowe składamy duszpasterzom w zakrystii lub Kancelarii Parafialnej; nie na tacę.

Od przyszłej niedzieli zmiana czasu „na zimowy”.