Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Oktawa NARODZENIA PAŃSKIEGO

26 grudnia 2021 roku

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju kościoła! Państwu Marii i Marianowi za ofiarowane choinki, panom Romanowi, Stanisławowi
i Kazimierzom za przygotowanie drzewek i postawienie szopki, paniom Justynie i Barbarze za dekoracje, strojenie choinek i szopki, państwu Agnieszce i Maćkowi za kolejne oświetlenia, panu Witoldowi za podłączenia elektryczne i nagłaśniające,. Zespołowi „Xmas project” za kolędowanie przed Pasterką. Wdzięczni jesteśmy ministrantom i lektorom oraz państwu z Kręgu Biblijnego za włączenie się w liturgię. Drodzy Państwo – serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy dyżurującym przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół, za wszelkie prace porządkowe i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Konarskiego 9.

Dziękujemy za ofiary na tacę z Pasterki przeznaczone na Fundusz Obrony Życia i dzisiejsze ofiary przeznaczone na rzecz katolickich uczelni.

W piątek zakończenie Roku Pańskiego 2021. Na ten dzień ks. Biskup udzielił dyspensy od pokutnego wymiaru przeżywania tego dnia oraz od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych. O godz. 1800 uroczysta Msza święta dziękczynna na zakończenie roku.

W sobotę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Chorych z Komunią świętą odwiedzimy po Nowym Roku.

W niedzielę 2 stycznia modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. Składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne.

W tym tygodniu od wtorku rozpoczynamy spotkania kolędowe. Ze względu na ograniczenia sanitarne proponujemy formułę z roku ubiegłego. Na wieczorną Mszę świętą prosimy mieszkańców poszczególnych rejonów. Msza święta sprawowana jest w ich intencji. Po Eucharystii spotkanie i modlitwa w kościele. Towarzyszyć nam będzie w tym roku postać św. Andrzeja Boboli – patrona Polski. Nadchodzący rok jest jemu poświecony. Po spotkaniu, modlitwie i błogosławieństwie będzie można zabrać wodę święconą do domu, aby „głowa rodziny” poświęciła mieszkanie. Woda tradycyjnie jest dostępna przy chrzcielnicy, a dla chętnych ministranci będą ją mieć w specjalnie przygotowanych pojemnikach.

Porządek spotkań kolędowych:

28.12 – wszyscy, którzy uczestniczą w życiu duszpasterskim naszej parafii, ale formalnie do niej nie należą.

29.12 – mieszkańcy bloków przy ul. Pułaskiego

30.12 – mieszkańcy bloków i domów z ul. Mehoffera