Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXV Niedziela Zwykła

Dzień Środków Społecznego Przekazu

20 września 2015 roku

 

         Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół, za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Moniuszki i Chopina.

Dzisiaj, kiedy obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu, po Mszach Świętych do puszek zbierane są ofiary na Katolickie Radio VIA. Dziękujemy za wsparcie naszej diecezjalnej rozgłośni.

W październiku (od 4-go do 25-go) w Watykanie obradował będzie specjalny Synod Biskupów poświęcony sprawom rodziny. Od wiosny w każdą niedzielę odmawiamy modlitwę w intencji synodu i rodziny. W najbliższy piątek wieczorem rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego w intencji synodu i przez cały czas obrad będziemy modlić się o światło Ducha Świętego dla obradujących.

Trwa nabór do Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego. Wiedza zdobywana przez cztery semestry pomocna jest w formowaniu i ewangelizowaniu współczesnej rodziny. Absolwenci mogą po zakończeniu studium i otrzymaniu misji od ks. biskupa podejmować posługę w Poradniach Rodzinnych diecezji rzeszowskiej, prowadzić katechezę przedmałżeńską i przedślubną (bliższe informacje dla zainteresowanych uzyskać można w Kancelarii Parafialnej).

W poniedziałek przypada liturgiczne Święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

W piątek wspomnienie błogosławionego Władysława z Gielniowa.

W przyszłą niedzielę z racji zbliżającego się święta Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w parafii Ropczyce-Witkowice zakończenie Misji Świętych i odpust parafialny ku czci Świętego Michała. Uroczysta suma odpustowa o godz. 1130.