Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I Niedziela Wielkiego Postu

22 lutego 2015

Dziękujemy dyżurującym mieszkańcom za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg Zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Żeromskiego nr 5.

W przyszłą niedzielę – pierwszą miesiąca modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Druga niedziela Wielkiego Postu przeżywana jest jako dzień solidarności i pomocy polskim misjonarzom. Dzieło Pomocy „ Ad Gentes” organizuje po raz kolejny zbiórkę na misje. Ofiary składane do puszek po Mszach Świętych przeznaczone są na pomoc polskim misjom.

W okresie WIELKIEGO POSTU zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga Krzyżowa jest w piątek o godz. 1730 i w niedzielę o godz. 900. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 1715.

We wtorki o godz. 1900 odbywają się próby młodzieży, która tworzy scholę i zespół muzyczny. Chętnych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło serdecznie zapraszamy na spotkanie.

Dzisiaj w Centrum Kultury w Ropczycach o godz. 1830 odbędzie się projekcja filmu „Błogosławiony ks. Roman Sitko – bohater z Wiary”. Film przedstawia biografię naszego rodaka Ziemi Ropczycko – Sędziszowskiej, męczennika, wyniesionego na ołtarze w 1999 roku przez papieża Jana Pawła II w gronie 108 męczenników II Wojny Światowej. Reżyser Dawid Szpara opowiada o księdzu Romanie, który przez swoją postawę, życie i czyny dokonał największego aktu miłości poświęcając życie za kleryków, Seminarium i Ojczyznę. Produkcja zawiera unikatowe zdjęcia archiwalne, wywiady ze świadkami i sceny fabularyzowane.

Bilety na film będą do nabycia przed seansem.