Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechswiata

22  listopada  2015 rok

 

Wszystkim, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o nasz kościół wyrażamy wdzięczność za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 2, klatka III  i IV.

Dziś po Mszy Świętej o godz. 1130 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią roku liturgicznego. Przyszła – Pierwsza Adwentu rozpoczyna czas przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi i przygotowujemy się na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów.

Od nowego roku liturgicznego – od najbliższej soboty –  wieczorne Msze Święte będą sprawowane z wigilii niedzieli, czyli teksty czytań ze Starego i Nowego Testamentu, Ewangelii i liturgii będą z niedzieli. Po homilii złożymy Wyznanie Wiary i zbierana będzie kolekta.

         Adwent to czas, kiedy w dni powszednie sprawuje się Msze Święte roratnie. W czasie liturgii jest procesja ze światłem i zapalenie świecy „roratki”. Dla dzieci, które będą uczestniczyć w tych nabożeństwach przygotowaliśmy lampiony, które można nabyć u ministrantów. Lampiony są w cenie 15 i 20 zł (z zamontowanym światłem led), i w cenie 5 zł, które trzeba złożyć samodzielnie i zamontować światło.

         W kościele farnym, w dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie rodzin, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów na Światowy Dzień Młodzieży. Rozpoczęcie o godz. 1600 – Msza Święta, spotkanie informacyjne i projekcja filmu.

Pan Organista odwiedzi parafian z opłatkami na stół wigilijny od godz. 1630

poniedziałek:       ul. Żeromskiego nr 1 i 3

wtorek:                ul. Żeromskiego nr 2 i 4

środa:                  ul. Żeromskiego nr 5 i 7

czwartek:             ul. Żeromskiego nr 6 i 8

piątek:                 ul. Żeromskiego nr 10 i 12

sobota:  od godz. 900 ul. AK 3, następnie od 1200 ul. Udzieli 2 i od 1500 ul. Udzieli 4

Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem wdzięczności dla pana Organisty za całoroczną pracę na rzecz parafii w dni powszednie. Opłatki można odebrać również w zakrystii po Mszach świętych.