Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

25 listopada 2018 roku

              

Wszystkim przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Kraszewskiego.

Dzisiejsza niedziela – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata kończy  liturgiczny okres zwykły. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Bożemu Sercu (za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami). Za tydzień rozpoczyna się Adwent.

W piątek  przypada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.

W pierwszą sobotę miesiąca od godz. 800 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O godz. 1700  wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

Pan Witold w tym tygodniu odwiedzi mieszkańców parafii z opłatkami od godz. 1630 :

poniedziałek:       Udzieli 1 i 3

wtorek:                Udzieli 2

środa:                  Udzieli 4

czwartek:             Udzieli 6

piątek:                 Armii Krajowej 8 i 9

sobota (od 900):    Armii Krajowej 3 i  od około 14-tej: Piłsudskiego 24 i 26 A.

         W dniach od 30-go czerwca do 7-go lipca organizowana jest pielgrzymka-wycieczka śladami św. Pawła Apostoła na ziemiach Grecji. Koszt to 3200zł, w tym przelot samolotem do Aten. Zwiedzanie i powrót autokarem. Szczegóły i zapisy u ks. Pawła.

         W piątek 30-go listopada w budynku Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza, w godzinach od 1100 do 1700 odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zarejestrować się może każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 55 roku życia, o masie ciała minimum 50kg bez dużej nadwagi. Konieczny jest dowód osobisty.

Organizatorzy zapraszają i zachęcają do włączenia sie w tę akcję.