Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXX Niedziela Zwykła

 26 października 2014

 

 Rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o świątynię składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie prace porządkowe, za przygotowanie świątyni na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Kraszewskiego.

W liturgii Kościoła:

Wtorek – Święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Sobota – Uroczystość Wszystkich Świętych.

Nabożeństwa w Ropczycach na cmentarzach:

Komunalny godz. 1300

Parafialny Fara godz. 1430

Witkowice godz. 1400

Chechły godz. 1400.

Jest to pierwsza sobota miesiąca. Na godzinę przed wieczorną Mszą Świętą modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

 

         W niedzielę – pierwszą miesiąca – przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Jest to Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Nie będzie wypominków przed Mszami o 730 i 930. Msze Święte połączone będą ze śpiewem jutrzni brewiarzowej za zmarłych i wypominkami, a wieczorem nieszporów.

Po wieczornej Eucharystii modlitwa za zmarłych połączona z procesją w świątyni. Przypominamy o możliwości zyskania odpustów i ofiarowania ich za zmarłych. W piątek spowiedź od godz. 1730.

Jest do nabycia nowy numer gazetki ropczyckich parafii “WSPÓLNOTA – Królowej Rodzin”.