Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Poniedziałek w oktawie BOŻEGO NARODZENIA

26 grudnia 2016 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, złożoną ofiarę i przygotowanie kościoła na niedzielę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli 2, kl. 3 i 4.

         Wdzięcznością obejmujemy wszystkich, którzy przyczynili się do dostojnego, radosnego i pobożnego przeżywania tegorocznych Świąt Narodzenia Pańskiego. Kapłanom dziękujemy za posługę konfesjonału, grupie muzycznej Światowych Dni Młodzieży za adwentową adorację i czuwanie oraz za ubogacenie liturgii na pasterce, pani Justynie i panu Witoldowi za świąteczną dekorację i oświetlenie, Liturgicznej Służbie Ołtarza i młodzieży z KSM-u za asystę w te świąteczne  dni. Bóg zapłać!

Dziękujemy za ofiary złożone na pasterce przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, za ofiary z Bożego Narodzenia przeznaczone na cele diecezjalne i Seminarium Duchowne, i dzisiejsze przeznaczone na katolickie uczelnie. Bóg zapłać!

         W sobotę 31 grudnia Msza Święta i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku o godz. 1800. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

W niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „ O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie.

W parafii na Czekaju odpust parafialny ku czci Świętej Rodziny.

Od środy 28-tego grudnia rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską – kolędę. Chcemy w ten sposób dotrzeć do wszystkich parafian, pobłogosławić domy i mieszkania, spotkać się z domownikami i chociaż przez chwilę porozmawiać. Na błogosławieństwo i modlitwę wraz z kapłanem gromadzi się w miarę możliwości cała rodzina. Na stole powinien znajdować się Krzyż, zapalone świece, kropidło i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotują zeszyty z katechezy do podpisania.

 

Program wizyty duszpasterskiej:

(czterech księży)

od godz. 1600

ŚRODA:             ul. AK 1 kl. 1; ul. Żeromskiego    1, 2, 3

CZWARTEK:    ul. AK 1 kl. 2; ul. Żeromskiego    4, 5, 7

PIĄTEK:            ul. AK 1 kl. 3; ul. Żeromskiego  6, 8, 12,

od godz. 900

SOBOTA:           ul. AK 1 kl. 4 i 5 oraz 6; i ul. Pułaskiego (dolna i górna)