Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

III TYDZIEŃ ZWYKŁY

27 stycznia 2019 roku

 

Dziękujemy przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską naszą świątynię. Za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul Udzieli 6, kl. I i II.

         W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.

W sobotę Święto Ofiarowania PańskiegoMatki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1800. Na Mszach świętych poświęcenie gromnic. Ofiary składane na tacę

przeznaczone są na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.

Po Mszy Świętej o godz. 9-tej odwiedzimy chorych z Komunią Świętą.

Na godzinę przed wieczorną Eucharystią (od godz. 1700) modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona jest na cele diecezjalne.

W minioną niedzielę gościliśmy w naszej parafii zespół ORIANA z Tarnopola. Starostwu Powiatowemu w Ropczycach jesteśmy wdzięczni za finansową pomoc w tym przedsięwzięciu.

Osoby, które w czasie kolędy deklarowały gotowość wstąpienia do róży Żywego Różańca prosimy o zgłoszenie się dzisiaj lub w ciągu tygodnia do zakrystii lub kancelarii i potwierdzenie tej decyzji.

Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę – wycieczkę do Grecji. Osoby, które wyraziły zainteresowanie tym wyjazdem proszone są o potwierdzenie tej decyzji.

W poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za Państwa życzliwość, wspólną modlitwę, miłą atmosferę i duszpasterskie sugestie. Wdzięczni jesteśmy za złożone ofiary na rzecz parafii i duszpasterzy. Bóg zapłać. W intencji Wszystkich, którzy przyjęli kolędę, w sobotę odprawione będą Msze Święte. Zapraszamy!

W naszej parafii jest 1313 mieszkań i domów, przyjęto nas w 1000, zamkniętych pozostało 268, a w 46 nie życzą sobie odwiedzin księdza i błogosławieństwa mieszkania.

Wszystkich parafian mieszkających w Ropczycach jest około 2928 osób, za granicą przebywa ponad 140 osób i poza parafią ponad  220. Wg Urzędu Skarbowego zameldowanych na terenie parafii jest 3998 osób.