Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Niedziela TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

27 maja 2018 roku

 

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, przygotowanie kościoła na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 3 klatka 1 i 2.

W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Po Mszy Świętej o godz. 915 z kościoła farnego wyruszy  eucharystyczna procesja. Ołtarze stacyjne w tradycyjnych miejscach. Róże różańcowe prosimy o przygotowanie ołtarzy przy Krzyżu Powstańców Styczniowych i przy papieskim obelisku. Do udziału
w procesji zapraszamy jak co roku wszystkie małe dzieci i uczniów klas trzecich w strojach pierwszokomunijnych. Po zakończeniu procesji Msza Święta w naszym kościele.

Przez oktawę Bożego Ciała procesje eucharystyczne po wieczornym nabożeństwie.

W piątek spowiedź od godz. 1800.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z Komunią Świętą. Od godz. 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składa na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalane i Seminarium Duchowne.

We wtorek 29 maja Szkoła Podstawowa nr 5 zaprasza na piknik rodzinny „Seweryn Udziela i inni bohaterowie Niepodległej” z okazji dnia dziecka. Rozpoczęcie o godz. 1000.

Szkoła Muzyczna pierwszego stopnia w Ropczycach jest organizatorem Międzynarodowego Festiwalu PODKARPACKA FRAZA. Głowna część tej dwudniowej imprezy odbędzie się w środę 30 maja na Stadionie Miejskim (od godz. 1500 ). Wystąpią zespoły z Podkarpacia, Zakopanego, Czech, Słowacji i Ukrainy. Gościem specjalnym jest zespół o międzynarodowej sławie. DIKANDA .

Organizatorzy serdecznie zapraszają!!!