Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

XXVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 27  września  2020  roku

 

Dzisiaj w Witkowicach odpust ku czci św. Michała Archanioła. Suma o godz. 1100.

Rodzinom, które w minionym tygodniu troszczyły się o parafialną świątynię, dziękujemy za włożoną pracę, przygotowanie kościoła na niedzielę oraz za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 24 kl. 1, 2 i 3.

         Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone do puszek. Ofiara ta przeznaczona jest na pomoc dla uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na greckiej wyspie Lesbos.

         W czwartek rozpoczęcie nabożeństw różańcowych. Różaniec odmawiać będziemy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po wieczornej Eucharystii, za wyjątkiem pierwszego czwartku i soboty. W najbliższy czwartek (godz. 1800) i sobotę (godz. 1700) różaniec przed Mszą świętą.

Wieczorne Msze Święte od 1-go października rozpoczynają się o godz. 1800.

         We wtorek 29 września Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

         W czwartek 1 października Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.

         W piątek 2 października Świętych Aniołów Stróżów.

W czwartek i piątek spowiedź od godz. 1700.

W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 1730.

W sobotę modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi od godz. 1700.

W niedzielę modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą.

W tym dniu będziemy gościć pana Romana Kępińskiego pseudonim artystyczny „Romcio Tomcio”, piszącego wiersze-rymowanki na tematy biblijne i religijne dla dzieci. Publikacje te są cenione i chętnie wykorzystywane przez katechetów i rodziców w wychowaniu religijnym dzieci. Ks. Jan Twardowski pisał o twórczości pan Romana: Wiersze czytałem ze wzruszeniem. Są dobre, ciekawe, bardzo ładnie rymowane. Autor posługuje się językiem bezpretensjonalnym, ale przecież uroczym w swojej prostocie. Myślę, ze wiersze te trafią do serc dzieci. Niech Romcio Tomcio pisze dalej, bo ma talent.

W kościele Matki Bożej Królowej Rodzin o godz. 1030 Msza Święta w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, sprawowana na prośbę uczestników zawodów strzeleckich. Wszystkich, którzy chcieliby uczestniczyć w Eucharystii sprawowanej w rycie „trydenckim” – zapraszamy.

         Jutro wieczorem  po przerwie spowodowanej pandemią, rozpoczyna sie na nowo od naszej parafii, peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II. Po wieczornej Mszy Świętej  odmówimy cząstkę różańca i modlić się będziemy za przyczyną św. Jana Pawła II.

We wtorek relikwie będą wystawione do prywatnej adoracji. O godz. 1500 wspólna Koronka do Miłosierdzia Bożego. Przed 18-tą pożegnanie relikwii i przekazanie do parafii Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do modlitwy, zwłaszcza, że zbliża się kolejny „Dzień Papieski” i rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.