Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I NIEDZIELA ADWENTU

27 listopada 2016 roku

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ADWENT. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest „okresem pobożnego i radosnego oczekiwania”. W liturgię adwentową wpisują się RORATY – Msze Święte w czasie, których po procesji ze światłem zapala się specjalną świecę „roratkę”. Do udziału w tych nabożeństwach zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci. Na początku Mszy Świętej dzieci z lampionami, karteczki z wpisanym imieniem składają do koszyczka.

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię dziękujemy za prace porządkowe, złożoną ofiarę i przygotowanie kościoła na niedzielę. Bóg zapłać! O dyżur i przygotowanie  kościoła na odpust prosimy mieszkańców
z ul. Udzieli 6 kl. III, IV i V.

W tym tygodniu spowiedź przed odpustem w  czwartek i piątek od godz. 1700.

W czwartek od 1730 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych. Od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.

Przyszła niedziela to dzień odpustu w naszej parafii. Uroczystej Sumie będzie przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp Kazimierz Górny, który dokona poświęcenia nowej chrzcielnicy upamiętniającej Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski. Zapraszamy do wspólnego świętowania tej radosnej uroczystości i włączenia się w uświetnienie tego wydarzenia. Liczymy na obecność strażaków, harcerzy, pocztów sztandarowych, muzykujących i wielu gości, których, mamy nadzieję, parafianie zaproszą na ten dzień.

Młodzież z KSM-u od przyszłej niedzieli rozprowadzać będzie kartki świąteczne.

 

Pan organista kontynuował będzie roznoszenie opłatków na stół wigilijny.

Od poniedziałku do piątku od godz. 1615:

poniedziałek:       ul. Udzieli   1 następnie 3

wtorek:                ul. Udzieli   2

środa:                  ul. Armii Krajowej  8 następnie 9

czwartek:             ul. Armii Krajowej  3 kl. I, II, III i IV

piątek:                 ul. Armii Krajowej  3 kl. V, VI i VII

W sobotę od godz. 1000  ul. Moniuszki, Chopina, Rataja i Piłsudskiego.