Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU

27 grudnia 2015 roku

 

Wszystkim, którzy troszczyli się o nasz kościół w minionym tygodniu wyrażamy wdzięczność za wszelkie prace, przygotowanie świątyni na święta i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać! O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli nr 6, klatka III i IV.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia i ubogacenia świątecznej liturgii: za nowe stojaki pod drzewka, panom za przygotowanie i ustawienie choinek, paniom Justynie, Agnieszce i współpracownikom za świąteczny wystrój kościoła, państwu Agnieszce i Maciejowi za kolejne elementy oświetlenia, panu Witoldowi za podłączenie iluminacji, sekcji muzycznej wraz z kierownictwem za ubogaceni liturgii na Pasterce, i pani Marcie za włączenie sie w liturgię na sumie. Bóg zapłać!

Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Z pasterki przeznaczone na Fundusz Obrony Życia i z drugiego dnia świąt na  działalność Instytutu Teologiczno – Pastoralnego im. Świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara w Rzeszowie. Bóg zapłać!

W czwartek Msza Święta i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku o godz. 1800. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.

W piątek Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „ O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to dzień modlitw o pokój na świecie i pierwszy piątek miesiąca.

W sobotę od godz. 800 odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W pierwszą niedzielę miesiąca modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą, składka na tacę na rzecz Seminarium Duchownego.

Od środy 30-tego grudnia rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską – kolędę. Chcemy w ten sposób dotrzeć do wszystkich parafian, pobłogosławić domy i mieszkania, spotkać się z domownikami i chociaż przez chwilę porozmawiać. Na błogosławieństwo i modlitwę wraz z kapłanem gromadzi się w miarę możliwości cała rodzina. Na stole powinien znajdować się Krzyż, zapalone świece, kropidło i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotują zeszyty z katechezy do podpisania.

środa – 30 grudnia od godz. 1500    

ul. Mehoffera 7,

ul. Pułaskiego 35

ul. Pułaskiego 37

sobota – 2 stycznia od godz. 1000    

ul. Pułaskiego (cz. górna, powyżej ul. Asnyka)

ul. Pułaskiego (cz. dolna, poniżej ul. Asnyka oraz Asnyka 53)

ul. Piłsudskiego (domki)