Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

 PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELANOCY

 28 marca 2016 roku

 

Dziękujemy wszystkim dyżurującym mieszkańcom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię za wszelkie prace porządkowe, przygotowanie kościoła na Triduum Sacrum i Niedzielę Wielkanocną oraz za złożoną znaczną ofiarę. Bóg zapłać!
O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Armii Krajowej 9.

Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do religijnego, pełnego skupienia przeżywania Wielkiego Postu i Triduum Paschalnego. Za ubogacenie liturgii Wielkiego Tygodnia dziękujemy młodzieży z KSM-u, grupie muzycznej, Liturgicznej Służbie Ołtarza wraz z opiekunami, pani Agacie za udział w nabożeństwach Gorzki Żali. Za honorową straż przy Grobie Pańskim dziękujemy druhnom  i druhom strażakom z Brzezówki, Okonina i Ropczyc, paniom za przygotowanie feretronów na procesję rezurekcyjną, animatorom LSO i panu Organiście za troskę, aby liturgia każdego dnia była celebrowana z należytą starannością i powagą. Podziękowania składamy za prace włożone w przygotowanie kaplic „Ciemnicy” i „Grobu Bożego” paniom Agnieszce, Agacie, Dominice, Ewelinie i panu Witoldowi, pani Justynie za kompozycje kwiatowe. Dziękujemy za modlitewny udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej ulicami osiedla, a Policji za troskę o nasze bezpieczeństwo.

Msza Święta w intencji strażaków trzymających honorową straż przy Grobie Pańskim będzie odprawiona 4-go maja o godz. 1900, a w intencji fundatorek ołtarza i ambony 13-go maja na nabożeństwie fatimskim.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone na katolickie uczelnie  i za ofiary składane przy okazji adoracji Krzyża w Wielki Piątek i Wielką Sobotę przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Bożego w Jerozolimie. Bóg zapłać!

Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 1800.

W pierwszą sobotę odwiedziony chorych z Komunią Świętą od 800. Modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy o godz. 1800.

W niedzielę modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą.

Druga Niedziela Wielkanocy jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego – patronalne święto CARITAS. Przed obrazem Jezusa Miłosiernego zostanie wyłożony kosz, gdzie będzie można złożyć ofiary z wielkopostnych skarbonek Caritas i ofiary indywidualne przeznaczone dla potrzebujących.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ropczycach świadczący terapię, edukację i wspomaganie rozwoju dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi zaprasza serdecznie rodziców, dzieci i młodzież na dni otwarte szkoły, które odbędą się 2 i 4 kwietnia w Ropczycach ul. Stefana kardynała Wyszyńskiego 14.