Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

V Niedziela Wielkanocna

27 kwietnia 2024 roku

Przedstawicielom ośmiu rodzin z ul. Mehoffera 13 serdecznie dziękujemy za troską o nasz kościół, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Mehoffera 3.

Rodzicom dzieci klas trzecich wyrażamy wdzięczność za prace przy zieleni wokół kościoła w minionych dwóch tygodniach, dziękujemy za sprzątanie w kościele, za zaangażowanie i dar ołtarza z okazji zbliżającej się Pierwszej Komunii świetej ich dzieci. Bóg zapłać!

W środę rozpoczęcie nabożeństw majowych. Po wieczornej Eucharystii przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmawiać będziemy Litanię Loretańską.

W pierwszy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji od godz. 1800. Na zakończenie nowenna ku czci św. Barbary, modlitwa o powołania i Litania Loretańska.

W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Litanię do Serca Pana Jezusa odśpiewamy w czasie Komunii świętej i odmówimy akt zawierzenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana. Po wieczornej Eucharystii nabożeństwo majowe.

W sobotę od godz. 800 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Wieczorem od 1800 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

W liturgii przypada wspomnienie św. Floriana Patrona Strażaków.

W niedzielę modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą.

Dodatkowa Msza święta o godz. 1300 w intencji dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii świetej i ich rodzin.

U ministrantów przy wejściu do kościoła i w zakrystii można nabyć zapowiadany przed tygodniem okolicznościowy album.

Zapowiadana dziękczynna pielgrzymka za 25 lat istnienia parafii odbędzie się w dniach 2 – 11 października. Bliższe informacje i wstępne zapisy u ks. proboszcza.

Szkoła Muzyczna I stopnia w Ropczycach ogłasza nabór na nowy rok szkolny.