Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

I Niedziela ADWENTU

28 listopada 2021 r.

 

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna ADWENT. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Bożego Syna do ludzi. Nasze myśli kierujemy również ku paruzji – powtórnemu przyjściu Chrystusa na końcu czasów. W liturgii, codziennie wieczorem Roraty. Dzieci zapraszamy do udziały w tych wieczornych nabożeństwach i prosimy by zabrały ze sobą lampionami ze światłem. Prosimy również przygotować karteczki z imionami, które będziemy składać do koszyczka przed procesją.

Przedstawicielom rodzin, którzy w minionym tygodniu otaczali troską nasz parafialny kościół, złożyli ofiarę na rzecz parafii, pracowali przy sprzątaniu, dezynfekcji i przygotowaniu świątyni na niedzielę serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Piłsudskiego 26a, kl.1, 2 i 3.

W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 1700.

W czwartek możliwość prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Odwiedziny chorych z racji odpustu wyjątkowo w piątek od godz. 800 (ks. Rafał i ks. Leopold) i od 1530 (ks. Kamil).

W niedzielę przed sumą modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na tacę przeznaczona jest na cele diecezjalne.

W sobotę od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy.

Jest to dzień odpustu. Msze święte w porządku niedzielnym: 730, 930 suma o godz. 1130 pod przewodnictwem ks. bp. Krzysztofa Chudzio z Przemyśla i o 1800 roraty.

W czwartek i piątek wieczorem modlitwy ku czci świętej Barbary przygotowujące nas do opustu parafialnego.

Fundacja Małych Stópek zaprasza do udziału w świątecznej zbiórce artykułów higienicznych dla dzieci. Szczegóły na plakacie i „adwentowej choince”.

Przy wejściach do kościoła wyłożone są „charytatywne torby CARITAS”. Napełnione torby można przynosić przez najbliższe dwa tygodnie i składać je przy Kaplicy M B Fatimskiej. Artykuły te zostaną przekazane za pośrednictwem Parafialnej CARITAS potrzebującym.

Za tydzień przy wejściach do kościoła od reprezentantów Oazy i ministrantów będzie można za dobrowolny datek pobrać sianko na stół wigilijny i kartki świąteczne. Akcja będzie prowadzona przez najbliższe dwie niedziele.

Za tydzień w niedzielę o godz. 1600 dla dzieci i grup duszpasterskich spotkanie ze Świętym Mikołajem. Kto by chciał w ten sposób obdarować prezentem swoje dzieci, to od godz. 1530 będzie je można składać w zakrystii.

Czas Świąt Bożego Narodzenia to okazja do spotkania przy wigilijnym stole i dzielenia się opłatkiem. Przez wiele lat pan Organista w Adwencie roznosił opłatki dla mieszkańców parafii składając życzenia, a spotkanie to było również okazją do podziękowania przez Parafian panu Organiście za posługę w parafii, w dni powszednie. Ze względu na istniejące okoliczności sanitarne i obowiązki zawodowe, w tym roku nie będzie roznosił opłatków pukając do domów i mieszkań, a opłatki można będzie odebrać u pana Witolda w kościele, w zakrystii po Mszach świętych.