Liturgia Na dzień dzisiejszy
Kamery
Transmisja Wszystkich Mszy Świętych (w dni powszednie, niedziele i święta) Kamera OnLine widok z Prawej Strony Kamera OnLine w naszym kościele Transmisja Niedzielnych i Świątecznych Mszy Świętych na portalu YouTube Transmisja na portalu YouTube
Archiwalne Artykuły

Niedziela Świętej Rodziny

28 grudnia 2014

 

         Dziękujemy dyżurującym mieszkańcom za prace porządkowe, przygotowanie świątyni na niedzielę i za złożoną znaczną ofiarę. Bóg Zapłać!

O dyżur prosimy mieszkańców z ul. Udzieli nr 6 kl. I i II.

         Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili do upiększenia wystroju świątecznego kościoła: panom z firmy ELMIX i panu Witoldowi za podłączenia elektryczne oświetlenia świątecznego, państwu Agnieszce i Maciejowi Kosydarom za ufundowanie nowego oświetlenia, państwu Barbarze i Kazimierzowi Dyndorom za nowego aniołka-skarbonkę, panom za przygotowanie i ustawienie choinek, młodzieży za pomoc w dekoracji, pani Justynie Galas za przygotowanie dekoracji świątecznych.

            Dziękujemy za złożone ofiary na tacę. Z pasterki przeznaczone na Fundusz Obrony Życia i z drugiego dnia świąt przeznaczone na Uniwersytet Jana Pawła II.

            W środę Msza Święta i nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku o godz. 1800. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

            W czwartek Nowy RokUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za odśpiewanie hymnu do Ducha Świętego „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie i pierwszy czwartek miesiąca.

            W pierwszy piątek, z racji tego, że spowiedź była w sobotę przed Świętami, nie przewiduje się dodatkowej spowiedzi. Młodzież i dzieci, jeśli chcą uzyskać wpis do książeczki, prosimy o zgłoszenie się w zakrystii po porannym lub wieczornym nabożeństwie.

            W sobotę od godz. 1700 modlitwy wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Do chorych z Komunią Świętą udamy się od godz. 800.

Z racji zbliżającej się Uroczystości Objawienia Pańskiego – Trzech Króli dnia, kiedy szczególnie pamiętamy o Misjach, dzieci z Koła Misyjnego chcą odwiedzić niektóre rodziny naszej parafii. Z kolędą misyjną udadzą się w sobotę w godz. od 1000 do 1500, do mieszkańców na ul. Armii Krajowej i Piłsudskiego. Prosimy o życzliwe przyjecie.

            W niedzielę pierwszą miesiąca modlitwa brewiarzowa i zmiana tajemnic różańcowych przed sumą. Składka na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne.

            Od jutra rozpoczynamy tradycyjną wizytę duszpasterską w naszej parafii. Chcemy w ten sposób dotrzeć do wszystkich parafian, pobłogosławić mieszkania i domy, spotkać się z domownikami i choć przez chwilę porozmawiać. Na modlitwę i błogosławieństwo wraz z kapłanem gromadzi się w miarę możliwości cała rodzina. Na stole powinien znajdować się Krzyż, zapalone świece, kropidło i woda święcona. Dzieci i młodzież szkolna przygotowują zeszyty z katechezy do podpisania.

poniedziałek od godz. 900

ul. Piłsudskiego (domki) i Kolejowa

ul. Pułaskiego (powyżej ul. Asnyka)

ul. Pułaskiego (poniżej ul. Asnyka)

 

wtorek

od godz. 900

ul. Asnyka (parzyste)

ul. Asnyka (nieparzyste)

od godz. 1100

ul. Kraszewskiego